ЮРИДИЧНІ ПОРАДИ ДЛЯ БІЗНЕСУ
Ведення бізнесу вимагає не лише стратегічного мислення та навичок з управління, але й розуміння та дотримання юридичних аспектів, які забезпечують законність та захист вашої діяльності. Належне юридичне оформлення бізнесу допоможе уникнути багатьох проблем у майбутньому.
У цій статті розглянемо кілька основних юридичних порад, які допоможуть успішно вести бізнес.
- Офіційно зареєструйте свою компанію.
Реєстрація бізнесу є важливим першим кроком на шляху до легальної та успішної підприємницької діяльності. Для початку варто буде обрати оптимальну організаційно-правову форму: ФОП, ТОВ, ТДВ чи іншу. Кожна з них має як свої переваги, так і недоліки. Тому підходити до цього питання варто відповідально та виважено, допомога юриста в цій ситуації буде вкрай необхідною.
Звертаємо увагу, що за здійснення підприємницької діяльності без реєстрації, штрафи починаються із 17 000 грн і можуть досягати 85 000 грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок незаконної діяльності.
У більш серйозних випадках за ухилення від сплати податків може бути кримінальна відповідальність у вигляді штрафу аж до 425 000 грн з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
- 2. Укладайте трудові договори.
Дуже важливо стежити за дотриманням трудового законодавства, адже в будь-який момент вас може відвідати податкова та виписати захмарні штрафи.
Щоб запобігти таким неприємним ситуаціям, варто з кожним працівником укладати трудовий договір, а з особами, яких ви наймаєте суто для виконання певних робіт чи надання послуг – цивільно-правовий.
Крім того, якісні трудові договори допомагають уникнути конфліктів і забезпечують чіткі та зрозумілі умови праці для обох сторін – роботодавця та працівника.
Нагадуємо, що за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) необхідно буде сплатити штраф в сумі 80 000 грн.
- 3. Подбайте про конфіденційність.
Конфіденційність інформації є критично важливою для будь-якого бізнесу. Захист такої інформації допомагає запобігти витоку даних, що може призвести до фінансових втрат та втрати репутації.
Рекомендуємо укладати з працівниками так звані NDA – договори про нерозголошення. У них зазначається перелік інформації, яка вважається конфіденційною, спосіб отримання таких даних та відповідальність за розголошення.
За наявності такого договору та чітко визначеної відповідальності, яка може складати сотні тисяч гривень, особа двічі подумає, чи варто їй розголошувати конфіденційну інформацію вашої компанії.
- 4. Захищайте свою інтелектуальну власність.
У 21 столітті інтелектуальна власність є важливим активом будь-якого бізнесу, адже знання та технології відіграють одну з головних ролей у розвитку економіки.
Захист авторських прав, торговельних марок та інших об’єктів інтелектуальної власності допомагає уникнути їх незаконного використання конкурентами, що є досить популярною практикою в сучасному світі.
Одним із перших кроків для захисту інтелектуальної власності є реєстрація. Маючи підтвердження ваших прав на промисловий зразок, ТМ чи винахід, ви легко зможете забороняти конкурентам їх використовувати. Або, як варіант, дозволяти використання за певну плату, яка стане ще одним джерелом доходу для вашого бізнесу.
- 5. Підготуйте якісні договори з контрагентами.
Якісно написаний договір стане панацеєю для усунення більшості юридичних ризиків і непорозумінь. Документ, що включає чіткі положення та детальні умови, допоможе уникнути спірних ситуацій і забезпечить правову визначеність у відносинах між контрагентами.
Договір допомагає передбачити та завчасно вирішити всі проблеми, які можуть виникнути. Саме в ньому будуть зазначені всі умови співпраці, строки, відповідальність, порядок вирішення спорів тощо.
Укладання договору – це захист ваших прав та зменшення ризиків непорозумінь з контрагентами.